Урок-подорож

Тема уроку: Знайомтеся - клавіатура.
Мета уроку: повторити пристрої комп’ютера, продовжити формування навичок роботи з мишкою та клавіатурою, повторити правила техніки безпеки; розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять, пізнавальну цікавість, вміння чітко та лаконічно висловлювати власні думки; виховувати самостійність, ініціативність та наполегливість в подоланні труднощів, культуру поведінки та дотримання правил роботи в кабінеті інформатики.
Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок.
Форма уроку: урок-подорож.
Обладнання: програма "Клавіатурний тренажер", презентація, проектор, друкований зошит.
Міжпредметні звʼязки:історія.

Структура уроку
     І. Організаційний момент.
     ІІ.  Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.
     ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
     ІV. Вивчення нового матеріалу.
     VФізкультхвилинка.
     VI. Робота за комп'ютером.
     VІI. Рефлексія.
     VІІI. Підсумок уроку.
     IX. Домашнє завдання.

Хід уроку.
І. Організаційний етап.
Привітання вчителя:
Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Любі діти, Ви сьогодні дуже добре виглядаєте, всі такі життєрадісні і бадьорі! Я теж хочу поділитися з вами своїм гарним настроєм, сподіваюся, що ми будемо дружньо працювати. Сьогодні у нас не звичайний урок, а урок-подорож.

Вирушаючи в подорож, люди збирають необхідний багаж, планують і вивчають маршрут, ставлять перед собою якісь завдання. Але в дорозі вони обов’язково зустрічають  і щось нове для себе. Давайте і ми почнемо збиратися. В якості багажу візьмемо наші знання та вміння. Також вам сьогодні дуже знадобиться швидкість думки, винахідливість, кмітливість.

Мета нашої подорожі – закріпити знання пристроїв комп’ютера, призначення та розташування основних клавіш клавіатури.
            Діти! Я бажаю вам захоплюючої подорожі! Поїхали…
ІІ.  Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.
А ось і перша перешкода на нашому шляху. Подивіться, діти - кросворд, розгадавши який ми вирушимо далі. Для цього нам треба знати назви та призначення основних та додаткових пристроїв ПК.
1 етап маршруту. Кросворд
Завдання:
  1. Схожа на сіру тваринку з хвостиком.
  2. У комп’ютері його називають «системний…»
  3. Необхідна для введення інформації в комп’ютер.
  4.  Пристрій для відтворення звуку.
  5. Для довготривалого зберігання інформації використовують…
  6. Керує роботою всіх пристроїв комп'ютера.
  7. Схожий на телевізор.

Молодці! Йдемо далі по нашому маршруту.
2 етап маршруту. Ребуси.
Завдання для кмітливих – розгадайте ребуси. (Робота у парах)

  



ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
3 етап маршруту. Чарівні клавіші.
Ми з вами почали освоювати ази комп'ютерної грамотності: вивчили основні пристрої комп'ютера, вчилися працювати з мишкою, та для того щоб успішно працювати на комп’ютері, необхідно добре знати клавіатуру, призначення окремих її клавіш.
Тема нашого уроку «Знайомтеся - клавіатура».

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Подивіться, діти, на клавіатуру. Зовні вона схожа на коробочку. Вона дає змогу вести діалог з комп'ютером.
Клавіатура - пристрій для введення інформації. На її поверхні розташовані клавіші. Вони різні і написи на них різні. На клавішах вгорі можна побачити цифри, нижче розмістилися три ряди клавіш з буквами українського та англійського алфавіту. На одній клавіші дві букви. Щоб набрати українське слово слід встановити режим української мови.


Робота з роздатковими таблицями («Клавіатура»)
Визначити розташування літер та цифр на клавіатурі. Познайомити з функціональними клавішами. Назвати букви верхнього ряду, нижнього ряду і т.д.

Гра «Покажи букву»
Учитель пропонує учням найти на роздатковій таблиці «Клавіатура» букви.

Молодці!
«Інформаційна хвилинка»
У центрі Єкатеринбурга на набережній річки Ісеть 2005 року було відкрито пам’ятник клавіатурі. Монумент — точна копія клавіатури в масштабі 30:1. Складається зі 104 бетонних клавіш, вага кожної — близько 100 кг. Клавіша «пропуск» важить майже півтони.

Попрацюємо у зошиті! Відкрийте зошити на с.21. Щоб нам з вами перейти до наступного етапу подорожі – необхідно виконати завдання №2.


VФізкультхвилинка.
4 етап маршруту. Відпочинок.
Але відпочивати ми з вами будемо активно! На фізкультхвилинку ставай!

VI. Робота за комп'ютером.
5 етап маршруту. Тренажер.
А тепер давайте перевіримо наші знання на практиці. Цей етап нашої подорожі я назвала тренажер. Як ви думаєте чому? Тренажер - пристрій для тренування, а нам і треба відпрацювати наші навички роботи за комп'ютером.
Але перед роботою ми повинні повторити правила техніки безпеки.
(Діти розповідають спираючись на слайди презентації)

Учні сідають за комп'ютери і виконують завдання використовуючи програму RapidTyping.
Після завершення роботи учні вимикають комп’ютер.
VII. Релаксація.
Вправи для очей.
VIII. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.
Наша подорож підходить до кінця. Подивіться, який маршрут ми пройшли. Коротко етапи маршруту:
1 етап маршруту. Кросворд
2 етап маршруту. Ребуси
3 етап маршруту. Чарівні клавіші
4 етап маршруту. Відпочинок
5 етап маршруту. Тренажер

         Що цікавого Ви дізналися на уроці?
         Скільки букв на одній клавіші?
         Скільки рядів букв на клавіатурі?
         А скільки рядів цифр?
Як ви думаєте, ми повністю навчилися працювати на клавіатурі? Звичайно, ні. Нас з вами чекає ще не одна подорож у дивовижний світ комп'ютера.
На згадку про наш чудовий урок я хочу подарувати вам смайлики.
IX. Домашнє завдання. (диференційоване).
Виконайте завдання "Для розумників і розумниць" з підручника на сторінці 45-46,
робочий зошит – с.23, виконати завдання №1.



Немає коментарів:

Дописати коментар

Форма для св'язку

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *